Ana Sayfaİnternetten Kazanç

Instagram’dan Para Nasıl Kazanılır?

İnternetten para nasıl kazanılır diye sorulunca belkide en akılda kalıcı yöntemlerden bir tanesi de İnstagram’dan para kazanma yöntemidir. Hatta belkide en çok kazandıran yollardan bir tanesi bile olabilir.

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagramdan para kazanmak için birden fazla yöntem vardır. Eğer instagramdan para kazanma işine kesinlikle girecekseniz bu yazımız umarım size hangi yöntem ile gireceğiniz konusunda iyi bir şekilde yardımcı olur.

1- İnstagram Hesabınız Olmalı

İnstagramdan para kazanmak için öncelikle bir instagram hesabına sahip olmalısınız. Aynı zamanda bu hesabınızın takipçileri de yüksek olmalı. Hikaye ya da gönderi erişiminiz ne kadar yüksek kullanıcıya hitap ediyorsa kazanacağınız meblağa da o kadar yükselecektir.

2- İnstagramda Belirli Kitleye Ulaşmak

İnstagramdan para kazanmak için elinizden geleni yapacağınıza inanıyorsunuz ve bu konuda kararlıysanız instagram takipçi kasmak için de elinizden geleni yapacağınıza inanıyorum. Takipçi kasmanın birden çok yolu var. Panellerden takipçi satın alabilirsiniz, keşfette gönderilerinizi öne çıkararak organik takip edilme elde edebilirsiniz ya da başkalarını takip ederek geri takip yapılmasını deneyebilirsiniz. Tabi ki takipçi kasma işi uzun bir süreç fakat takipçi artışınızda belirli bir sayıya ulaşabilirseniz bir zaman sonra siz hiçbir şey yapmasanız bile takipçileriniz yükselmeye devam edecektir.

İnstagram takipçi kasmak için önemli bir noktada yapacağınız gönderilerin kalitesidir. Herkesin ilgisini çekecek gönderileri paylaşmak takipçi kasmanıza daha da çok yardımcı olacaktır. Örneğin mizahi paylaşımlı bir instagram sayfası, bir haber sayfasına göre daha çok seviliyor. Buna göre bir analiz oluşturarak gerekirse mevcut sayfalara ya da direk olarak instagrama reklam vererek yine takipçi artışı sağlayabilirsiniz.

3- İnstagramdan Nasıl Para Kazanacağınızı Belirleme 

Takipçilerinizde belirli bir büyümeye ulaştınız ve instagram üzerinden para kazanmayı hedefliyorsanız yapmanız gereken tek bir şey kaldı oda para kazanacağınız yöntemi belirlemek. Bu konuda birden fazla şeçenek mevcut:

1- Hesapta reklam yapmak

2- Hesap türünü değiştirerek ürün satmak

3- Satış ortaklığı yaparak komisyon üsulü çalışmak

En pöpüler instagramdan para kazanma yöntemleri bu şekildedir. Hangi seçeneği uygulayarak para kazanmaya başlayacağınız size kalmış durumda. Fakat para kazanma yolunuzu seçerken aklınızda bulunması gereken önemli bir nokta da takipçilerinizin cinsiyetidir. Yani çoğunluğu erkek olan hesabınızda makyaj malzemesi satarsanız ne kadar başarılı olabilirsiniz bir düşünün. Bu tür analizleri yaparak ve doğru sektörü seçerek çok yüksek miktarlarda para kazanmanız mümkündür.

Aklınıza takılın bir soru olursa yorumlarda sorabilirsiniz elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız.

Etiketler

Oğuzhan

2015 yılından bu zamana kadar interneti bir iş edindim. Bu iş ile uğraşırken edindiğim tecrübe ve bilgileri sizler ile paylaşıyorum.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close