Ana Sayfaİnternetten Kazanç

Blog Açarak Para Kazanmak

Blog açarak internetten para kazanmak, internetten kazanç sağlamak isteyenlerin en çok kullandığı yöntemlerden biridir. Blog/site açmak pek bilgi gerektiren bir şey değildir yani başladıktan sonra küçük araştırmalar yaparak kolayca öğrenip, hızlıca kendinizi geliştirebilirsiniz. İnternet üzerinden bilgi edinebileceğiniz birçok video, blog,pdf kitap mevcuttur. Bunlara ulaşarak en ince ayrıntılara kadar öğrenebilir ve kısa zaman içinde gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Blog üzerinden nasıl para kazanılır?

Bloğunuzu/sitenizi oluşturdunuz. Gerekli olanları yaptınız, sitenize içerik yüklediniz ve sitenize belli bir kitle ulaşmaya başladı. Peki blog üzerinden nasıl para kazanacağız? Aslında bunun birden fazla yöntemi var.

1- Tanıtım yazısı satarak para kazanma

Bloğunuz/siteniz üzerinden size en çok kazandıracak yöntemlerden bir tanesi bu yöntemdir. Yapmanız gerek tanıtım yazısı satın alacak bir müşteriyi bulmak ve onun ürününü, yazısını, sitesini kendi siteniz üzerinde tanıtarak tanıtım yazısı satma işini tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi defalarca kez yapabilirsiniz fakat art arda tanıtım yazısı yayınlarsanız ziyaretcileriniz sitenizin reklam sitesine dönüştüğünü düşünerek bir daha ziyaret etmeyebilir. Bu yüzden tanıtım yazısı satarken yine sitenize yazılar eklemelisiniz.

2- Footer link satarak para kazanma

Footer link satışı, sitenin en altında anahtar kelime üzerine link vererek yapılır. Sitenin en altına yazılır ve bütün sayfalarda görülür. Bu yöntemi siteniz belirli bir yükselişe geldikten sonra kullanmanız tavsiye ediyorum. Çünkü yeni bir sitede footer link satışı yapmak o sitenin ilerlemesine engel olabilir. Sitenizin uygun hit ve sıraya ulaştığını düşünüyorsanız diğer blog/site sahiplerine haftalık, aylık olarak footer link satabilirsiniz.

3- Reklam koyarak para kazanmak

Sitelerin tümüne girdiğinizde sağda, solda ya da yazının ortasında gördüğünüz reklamlar vardır. Bu tür reklamlar koyarak siteniz üzerinden gelir sağlayabilirsiniz. Reklam sağlayıcılarının en bilineni Google Adsense’dir. Bloğunuz/siteniz belli bir yere geldikten sonra Adsense başvurusu yapabilir eğer kabul edilirse yerleştirdiğiniz reklamlardan gelir elde edebilirsiniz. Adsense hesabınız yoksa ya da kabul edilmediyse daha farklı reklam sağlayıcılarına ulaşabilir onların reklamlarını yerleştirebilirsiniz ya da aylık, haftalık olarak banner reklamlar koyabilirsiniz.

 

Banner, tanıtım yazısı, footer alacak müşterileri nereden bulabiliriz?

Her şey hazır fakat müşterimiz yok. Bu yüzden para kazanamıyoruz. Peki bu müşteriyi nereden bulacağız? İnternet üzerinde webmasterların kullandığı bir çok forum ve portallar mevcut. Bu platformlarda kendinize bir hesap açarak müşteriler ile iletişime geçebilirsiniz ve satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer yol olarak sitenizde ”bu alana reklam verin” bannerleri  yerleştirerek giren ziyaretçilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler

Oğuzhan

2015 yılından bu zamana kadar interneti bir iş edindim. Bu iş ile uğraşırken edindiğim tecrübe ve bilgileri sizler ile paylaşıyorum.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close